חולי סכרת? אפשר לחיות אחרת!

זה יכול להיות אנשים שמתפקדים, עובדים ומשלמים מס הכנסה או אנשים שהפסיקו לעבוד ומשלמים מס על פנסיה או על רווחי הון. הם לא מתארים לעצמם שישנו סיכוי לקבלת פטור מלא ממס הכנסה! לעיתים, הפטור ניתן לתקופה מסויימת, ולעיתים למשך כל החיים. ייתכן שגם לכם מגיע פטור ממס הכנסה – מה שיכול להוביל לחיסכון של עשרות אלפי שקלים בשנה.

זכאות לפטור מס תלויה במספר גורמים, כמו אם אתה סובל מפציעה או מחלה. מעל 13,957 ישראלים כבר ביצעו בדיקה לקבלת פטור מס, זה לוקח פחות מדקה ורק צריך לענות על מספר שאלות בסיסיות.

ניתן להריץ בדיקת פטור מס על ידי בחירת הקבוצה שאתה שייך אליה:

מי יכול לקבל פטור ממס הכנסה?
כל אדם בישראל אשר נקבעה לו נכות רפואית בשיעור של 90% ומעלה (זה יכול להיות גם שיעור נכות מצטבר כתוצאה ממספר בעיות רפואיות) – עשוי להיות זכאי לפטור ממס הכנסה. לעיתים, גם מצבים בריאותיים שלא ניראה כי הם עשויים "לזכות" את בעליהם בפטור, מוסיפים נקודות לזכאות לפטור ממס הכנסה. בעיות רפואיות כמו סוכרת, מחלות לב, מחלות ריאה, פרקינסון, טרשת נפוצה, גידול ממאיר בעבר, מחלת כליות, דלקת פרקים, מחלת כבד, קשיים בראייה או בשמיעה, בעיות אורטופדיות ואחרות – עשויות לזכות את הסובלים מהם בפטור ממס הכנסה.

חשוב מאוד להבין, לא תמיד הבעיות הרפואיות המזכות את הסובל מהן בפטור ממס הכנסה הן כאלה שגורמות להגבלה בפעילות. לא פעם, אנחנו רואים אנשים פעילים בעלי שיגרת חיים עמוסה וקריירה משגשגת, אשר מופתעים לגלות כי גם הם זכאים לפטור ממס הכנסה. אם כן, גם אם אתם לא מרגישים שאתם סובלים מבעיות רפואיות שעשויות להעניק לכם את הפטור המדובר – אנחנו ממליצים לבדוק באופן מקצועי את הזכאות שלכם לפטור מתשלומי מס הכנסה.

שלושת התנאים לזכאות עבור פטור ממס הכנסה מי עשוי להיות זכאי למס הכנסה?
ישנם שלושה תנאים שעליכם לעמוד בהם, על מנת לקבל פטור מתשלום מס הכנסה, הנה הם:

  1. אתם בעלי הכנסה ומשלמים מס הכנסה
  2. נקבעה לכם (או תיקבע בעתיד) נכות רפואית בדרגה של 100% מבעיה רפואית משמעותית אחת , או נכות מצטברת של 90%.
  3. הנכות שנקבעה לכם היא נכות רפואית ולא נכות תפקודית.

הידעתם? ניתן לזכות בפטור מתשלומי מס – גם רטרואקטיבית!
במידה והמצב הרפואי שלכם לא חדש ואתם סובלים ממנו כבר שנים חשוב לבדוק את האפשרות לקבלת החזר מס הכנסה בגין מס ששולם עד היום. את ההחזרים ממס ההכנסה ניתן לקבל עד שש שנים אחורה ובנוסף לשנה הנוכחית תחילת התהליך של בחינת זכאותכם לפטור מתשלום מס הכנסה עשויה לזכות אתכם בהחזרים כספים ובפטור מתשלום מס הכנסה בעתיד.

איך מממשים את הזכות לקבלת פטור ממס הכנסה?

חשוב לדעת שהתהליך כיום הינו ארוך וכולל בתוכו שלבים רבים. בתחילה ישנו השלב שכרוך בהכנת כל הטפסים והאישורים הנדרשים לשם הגשת בקשה לפטור והגשת הפנייה לפקיד השומה במס הכנסה. לאחר מכן אמורה להתקבל ההפנייה לוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי לשם קביעת אחוזי נכות. להפנייה אמור להיות מצורף שובר אגרה לתשלום עבור הוועדה הרפואית. חשוב מאוד לשלם את השובר ולשלוח אותו לביטוח לאומי ביחד עם התביעה, המסמכים הרפואיים וכל הטפסים הרלוונטיים שמופיעים בטופס "ההפניה לוועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי" שהתקבל מפקיד השומה. משם ממשיכים לוועדה הרפואית. בשלב זה צריך לאזור סבלנות רבה שכן הועדות הרפואיות נמשכות על גבי מספר חודשים כל שנה והתהליך יחסית מסורבל. בסופו של תהליך הוועדות, המוסד יישלח את החלטתו לתובע. אם בהחלטה תיקבע דרגת נכות רפואית 90% ומעלה יונפק אישור על ידי פקיד השומה – 'קביעת אחוזי נכות לפי 9 (5) לפקודת מה הכנסה' וזהו המסמך שיאפשר לכם לקבל את הפטור ממס.

בירוקרטיה קשה בישראל – עזרה מקצועית

ההתמודדות עם סבך הבירוקרטיה, הוועדות, הטפסים והאישורים, הינו עניין מורכב וסבוך שקשה להתמודד איתו לבד – לעיתים כדאי לשקול אם תוכלו להיעזר בשירותיו של איש מקצוע, על מנת להעריך את הסיכויים שלכם לקבל פטור מתשלום מס הכנסה ולספק לכם ליווי, וסיוע במהלך הגשת הבקשה – עד לקבלת הפטור ממס הכנסה.

כאות לפטור מס תלויה במספר גורמים, כמו אם אתה סובל מפציעה או מחלה. מעל 13,957 ישראלים כבר ביצעו בדיקה לקבלת פטור מס, זה לוקח פחות מדקה ורק צריך לענות על מספר שאלות בסיסיות.

ניתן להריץ בדיקת פטור ממס הכנסה על ידי בחירת הקבוצה שאתה שייך אליה:

הירשמו לבדיקת זכאותכם להחזרי מס - ללא עלות: