פטור ממס הכנסה והחזרי מס חולי לב

זכויות למחלות לב

עברת התקף ולא מודע לזכויות המגיעים אליך?

מחלות שונות מקנות למטופלים הטבות והקלות רבות במסים ובתשלומים שונים, מארנונה ועד מס הכנסה. לכל מי שחולה במחלות המוכרות על ידי המדינה לצורך פטור כזה יכול לברר את זכויותיו וליישם אותן בהקדם כדי ליהנות מקיזוז הסכומים שיכולים לסייע לו בתקופה קשה זו. אחת הקטגוריות היא מחלות לב, ובמיוחד התקף לב שמעניק פטור מס חולי לב לכל מי שלקה בכך. מכיוון שמחלות לב הן שכיחות מאוד עד כדי כך שמדובר בסיבת המוות השנייה ברשימת סיבות המוות בישראל, יש רבים שאפילו לא יודעים על זכויות לאחר התקף לב שהם יכולים לקבל, נוסף להטבות שונות כמו שיקום וטיפול בבית.

למה מקבלים פטור מס חולי לב?

רשימת מחלות הלב ארוכה מאוד ומכיוון שלא מדובר בדרך כלל בבעיה חד פעמית שאין לה השלכות לעתיד, יש גם צורך להיערך לחיים של הגבלות מסוימות ואפילו פגיעה בכושר השתכרות, אם כי חשוב לדעת שאפשר לקבל פטור מס הכנסה גם ללא אובדן כושר השתכרות. זה חשוב כי תקופת ההחלמה והשיקום ארוכות ובהן ההוצאות גדלות וההכנסות קטנות בדיוק כשזקוקים לכמה שיותר כסף. יחד עם הוצאות נוספות שמוציאים על הבריאות, על הטיפולים והתרופות, החזרי מס חולי לב ופטור כזה יכולים לפנות הכנסה ניכרת לתשלום על כל מה שנדרש להם. במקרים כאלה יש לברר גם לגבי החזרי מס חולי לב, באיזו דרגה ועל איזו תקופה יש לקבל אותם ולהגיש בקשה להחזר זה.

זכויות לאחר התקף לב

חולי לב וחולים לאחר התקף לב צריכים לקבל אחוזי נכות מביטוח לאומי כדי לקבוע דרגת נכות לנפגעי עבודה וליהנות מהזכויות שלהם. דרגת נכות של 100% בגין מחלת לב מקנה פטור ממס הכנסה לחולי לב אם הזכות תעבור 185 ימים. כלומר, לתקופה ארוכה יותר מתקופת ההחלמה שלכם. מקרים אחרים שהם קלים יותר או שתקופת ההחלמה קצרה יותר ולכן גם יכולים לשוב לעבודה, מקבלים נכות על פי שקלול של כל הלקויות שנמצאו אצלם ויכולים להילקח בחשבון. לכן, זכויות לאחר התק לב ניתנות גם בשילוב של מחלות אחרות, בעיקר מחלות כרוניות או מצבים אחרים שגרמו להידרדרות למחלת לב. מדובר במחלות כמו שיתוק ילדים, דלקות פרקים, פרקינסון, מחלות כבד או כליות, סיבוכים מסוכרת, טרשת נפוצה ועוד. במקרה כזה הנכות צריכה לעבור דרגה של 90% ולהיות ממושכת מ-185 ימים.

איך מקבלים פטור מס הכנסה?

כמו כל דבר כמעט שקשור בביטוח לאומי ובמסים יש לעבור ועדות שונות כדי שייקבעו אחוזי הנכות. יש ועדות מיוחדות לקבלת פטור וועדות לקביעת נכות כללית, פגיעה בעבודה או בגלל בעיות נוספות שגורמות לבעיה זו. נכות בגלל אוטם שריר הלב נחשבת לנכות עבודה וכדי להגיש את הבקשה לקבל פטור צריך לעבור בדיקות רפואיות שיקבעו את מידת הפגיעה בלב ובכשירות של האדם. הבדיקות הן מבחן מאמץ, אקו לב, אק"ג ובדיקת הולטר. את תוצאות הבדיקות והמסמכים מגישים לפקיד שומה שאתם שייכים אליו, יחד עם הטפסים הרלוונטיים כמו טופס בקשה לוועדה רפואית לקביעת נכות לצורכי מס הכנסה וטפסים נוספים שנוגעים לכך. חשוב מאוד לדעת שבכל הקשור לביטוח לאומי ולקביעת אחוזי נכות כל מסמך רפואי וכל תיעוד של בעיה רפואית שלכם רלוונטיים לקביעת חוזי הנכות. כך שאם יש לכם נסיבות נוספות כמו מחלות או משברים רפואיים נוספים שעברו עליכם והם רלוונטיים לקבלת אחוזי הנכות בגלל התקף לב, כולל אשפוזים שונים וטיפולים, זה הזמן לאסוף את כל התיעוד והמסמכים ולהגיש אותם במקובץ לוועדות. רק כך תוכלו להבטיח זכויות לאחר התקף לב שגם תוכלו ליהנות מהן כספית.

צרו איתנו קשר ונסייע לכם לממש את הזכויות הרפואויות שלכם!

הצוות המקצועי שלנו עומד לרשותם בכל עת ומוכן להעניק לכם את הטיפול המסור ביותר.
לשיחה עם אחד מנציגנו מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

השאירו את הפרטים
ונחזור אליכם בהקדם