זכויות רפואיות חולים סיעודיים

אנשים רבים אינם יודעים מהן זכויותיהם במלואן כאזרחים הנזקקים לשירותי רפואה וסיעוד כך שלא מפתיע לגלות שרבים אינם יודעים מהן הזכויות הרפואיות שלהם כחולים סיעודיים. זה יכול להיות מתסכל מאוד כאשר לא יודעים אילו תשלומים ואילו הטבות מגיעות לכם ומהו הטיפול הנכון לכם שאתם זכאים לו ולסיוע סיעודי. חברת וולך מימוש זכויות עוסקת בכך שנים רבות והיא מסייעת לאנשים אלה להשיג את מלוא הזכויות שלהם ולממש אותן מול גופים ורשויות.

מהו מצב סיעודי?

אנחנו רגילים לחשוב על מצב סיעודי כמצב שתוקף רק אנשים קשישים וחסרי ישע אבל לא יודעים שזה קורה גם לצעירים ולילדים. המשותף לכולם הוא שהם לא יודעים מה הם יכולים לקבל מהמדינה ומגופים שבהם הם מבוטחים על מנת לקבל את הטיפולים וההטבות שמגיעים להם. ראשית, יש לדעת כי מצב סיעודי יכול להיגרם כתוצאה ממחלה או פציעה או תאונה כלשהי.זה יכול להיגרם גם בזמן זקנה בגלל תשישות נפש או מחלות דמנציה שונות. 
מצב סיעודי מוגדר היטב בחוק והוא מחייב עמידה בכמה תנאים. באופן בסיסי מדובר באדם עצמאי שאינו יכול לבצע כמה פעולות מתוך רשימה מוגדרת והוא יכול להיות תשוש נפש כמו חולה אלצהיימר או פגיעה קוגניטיבית כלשהי שמחייבת להשגיח עליו, או מצב גופני.
במצב הגופני זה יכול להיות חוסר יכולת לדאוג לעצמו ולעשות לפחות שלוש מהפעולות הבאות:

 • לשכב ולקום
 • להתלבש ולפשוט בגדים
 • לאכול ולשתות ולהגיש לעצמו
 • להתרחץ
 • להיות נייד ברמת הליכה
 • לשלוט בצרכים שלו וללכת לשירותים בעצמו

מה אפשר לעשות כדי לעזור לחולה סיעודי?

חולי סיעודיים נדרשים למטפל צמוד וזה יכול להיות בן משפחה או מטפל חיצוני, עובד זר או ישראלי. זוהי זכות ששמורה לחולים אלה ורוב האנשים מכירים אותה גם אם אינם מכירים בהכרח את כל השלבים שיש לבצע כדי להגיע לכך. אנחנו רגילים לראות אותם בארצנו ולא תמיד רואים גם את בני המשפחה שמקבלים מעמד של מטפל וגם הם זכאים לזכויות. משפחה שרוצה להכניס לביתה מטפל סיעודי שהוא עובד זר מכירה היטב את כל הביורוקרטיה שנדרשת בכל המשרדים שמטפלים בכך אולם יש עוד הרבה זכויות שונות ותשלומים שמגיעים למשפחות שאינן יודעות על הזכויות האלה.

זכויות רפואיות לחולים סיעודיים

להלן חלק מהזכויות הנוספות שמגיעות לחולים סיעודיים בדרגות חומרה שונות:

 • גמלת סיעוד – בדיקות של ביטוח לאומי כדי לוודא שאתם זכאים לגמלת סיעוד אמנם אינן נעימות אבל בסופן תוכלו ליהנות מגמלת סיעוד לפי דרגת החומרה של הסיעוד שלכם, או לקבל תמורתה כמה שירותים שהם חיוניים לרווחתכם כמטופלים, כמו שירותי כביסה, אספקת מוצרי כביסה, מרכז יום שאפשר לבקר בו ואפילו משדר מצוקה שהוא חיוני לתחושת הביטחון.
 • קצבת נכות – קצבת נכות באחוזים שונים מגיעה לכם מהמדינה בכפוף לתנאים שונים ולסעיפים שעליהם אתם עונים. כדי לקבל אותה יש להתחיל בתהליך מול ביטוח לאומי ולעבור על כל המסלול.
 • הנחות בתשלומים כמו ארנונה, מים וחשמל.
 • פיצויים – הפיצויים שמגיעים לכם כתוצאה מתאונה כלשהי תלויים במקום שבו זה קרה ובגוף שאחראי על כך, לא רק מחברת הביטוח שלכם. לא כולם מודעים לפיצויים שמגיעים להם ולכן לא נוקטים את הפעולות הנדרשות לכך.
 • תאונות עבודה – קבלת פיצויים על תאונת עבודה גם מביטוח לאומי היא זכות של כל נפגע.

השירות שלנו

כאשר אין מי שעומד לצד הנפגעים והחולים הסיעודיים שאיבדו את 

עצמאותם כתוצאה ממחלה או מתאונה, אנחנו עומדים לצדם ועוזרים להם להתחיל בתהליך או מצטרפים אליו בעיצומו. אנחנו בודקים את מצב הלקוח ועוזרים לו לקבל מידע על כל מה שמגיע לו ומנהלים בשבילו את ההליכים כדי שיקבל את כל זכויותיו, בין אם בסכומי כסף ובין אם בשירותים שהוא נזקק להם כחולה סיעודי.

מה היה לנו עד עכשיו?

התקשרו לחצן

צרו איתנו קשר ונסייע לכם לממש את הזכויות הרפואויות שלכם!

הצוות המקצועי שלנו עומד לרשותם בכל עת ומוכן להעניק לכם את הטיפול המסור ביותר.
לשיחה עם אחד מנציגנו מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

שינוי גודל גופנים

השאירו את הפרטים
ונחזור אליכם בהקדם