לוגו

עברתם אירוע לבבי כלשהו או אובחנתם במחלת לב כלשהי?

אתם חייבים לקרוא את הזכויות שלכם!

לא הרבה יודעים אבל קטגורית מחלות הלב נמצאת במקום השני בישראל, כאשר לפניה ממוקמות רק מחלות הסרטן. כלומר, מדובר בתופעה שכיחה למדי בקרב ישראליים רבים. מחלות לב, ברובן, גורמות לשיבוש התפקוד היומי בכמה וכמה רמות, ואף עלולות להביא לאובדן כושר עבודה או מצב סיעודי. מסיבות אלו בדיוק, חשוב לבדוק אלו זכויות רפואיות מגיעות לישראליים בעלי ליקוי לבבי כלשהו. הזכויות המדוברות מסייעות לחולה ומשפרות את איכות חייו או חייה באופן משמעותי.

אז מי מוגדר כחולה לב, מה מגיע לו ואיך עובד תהליך המימוש והמיצוי של הזכויות הרפואיות בנושא?

 

מחלות לב נפוצות:

מחלת לב איסכמית העלולה לגרום לאי ספיקת הלב.

מחלות ראשוניות של שריר הלב הגורמת להפרעה בתפקוד מסתמי הלב.

 

אלו זכויות מגיעות לחולי לב?

מרגע שאדם מאובחן כחולה לב, איכות החיים שלו נפגמת גם מבחינה בריאותית אבל לא פחות מבחינה כלכלית ולכן המדינה חוקקה מספר חוקים לטובת אותם חולי לב.
מלבד התקף לב או אירוע לבבי, המדינה מכירה במחלות לב נוספות ומאפשרת מימוש ומיצוי זכויות רפואיות מהמוסד לביטוח לאומי ומגופים אחרים. הזכויות הרפואיות ניתנות בהתאם למצב רפואי קיים וכיצד אותו מצב משפיע על תפקודו של החולה. כמובן שיש צורך להוכיח את הקשר בין מחלת הלב לנכות התפקודית, על מנת לממש את הזכות הרפואית.

כיום יש אלפי ישראליים בעלי מחלות לב שכלל לא מודעים לזכויות עצמן ולאופי התהליך, שעלול להתגלות כהליך בירוקרטי מורכב וסבוך במידה ולא מתייעצים עם אנשי המקצוע הנכונים.

עברתם אירוע לבבי או מאובחנים במחלת לב כלשהי?

הירשמו ובדקו, ללא עלות, מה הן הזכויות שלכם!

הבדיקה רלוונטית למי שמשלם מס הכנסה של 1000 ש"ח לפחות בכל חודש [מתלוש משכורת, פנסיה או שומה]

סוגי הזכויות:

  1. קבלת סיוע מגופי הרפואה השונים לטובת אבחון והקנית תכנית טיפולית כמו גם הזכות לשיקום.
  2. קצבת נכות כללית לחולי לב אשר נפגעו לפחות ב 50% מכושר ההשתכרות שלהם.
  3. פטור ממס הכנסה, רק במקרה וחישוב אחוזי הנכות מגיע ל 90% ומעלה. לשם כך, ניתן לשלב מחלות כרוניות נוספות למחלת הלב, כגון: סוכרת, יתר לחץ דם, מגבלה אורתופדית ועוד.
  4. הכרה כנפגע עבודה, במידה ומוצאים קשר בין מחלת הלב לסביבת העבודה. מותנה בחוות דעת רפואית ייחודית ורלוונטית.
  5. סיעוד במקרים של פגיעה קשה בתפקוד כתוצאה ממחלת לב כגון אוטם בשריר הלב או מחלות מסתמיות קשות.
  6. זכויות אקסטרה מחברות הביטוח במקרה של ביטוח פרטי, סיעוד וביטוחים משלימים או קרן פנסיה. תלוי בפוליסת הביטוח עצמה וכל מקרה לגופו.
פטור ממס הכנסה

כיצד עובד התהליך אל מול הביטוח הלאומי?

על מנת לממש זכויות בביטוח לאומי, יש צורך בהגשת בקשה לנכות רפואית. בנוסף, יש להכין אישורים ומסמכים רפואיים לפני השלב הבא שהוא זימון לוועדה רפואית המורכבת מרופאים מומחים אשר מתרשמים מהמצב הרפואי ומהפגיעה בתפקוד כתוצאה ממחלת הלב. הוועדה הרפואית מוסמכת לאשר או לשלול אחוזי נכות רפואית ובהתאם לכך לקבוע גם נכות לאי כושר לעבודה או לשירותים מיוחדים לנכים. מדובר בתהליך מאוד חשוב ומורכב, ולכן אנו ממליצים להסתייע באנשי מקצוע המומחים בהכנת המסמכים הנדרשים, מילוי הטפסים וכמובן ליווי צמוד והכוונה לאורך כל הדרך הבירוקרטית. 

אודות וולך מימוש ומיצוי זכויות:

תפיסת העולם שלנו היא להיות קשובים לכל לקוח, להבין את צרכיו האישיים ולפעול במלוא המרץ כדי להעניק לו שירות ייחודי התואם את מצבו הבריאותי. כל אחד מהלקוחות הוא עולם ומלואו ולכל אחד מהם קיימות בעיות בריאותיות שונות המצריכות טיפול פרטני התואם בדיוק את הצורך שלו בלבד. המטרה שלנו היא להעניק לו את מלוא המעטפת הדרושה לו כדי שהוא יוכל לממש ולמצות את מלוא הזכויות הרפואיות שלו.

לכל אדם מגיע לקבל את מלוא הכספים המגיעים לו כך שיוכל לחיות בכבוד ולהיות בעל האמצעים כדי לממן את כל הדרוש לו החל במימון תרופות, דרך סיוע בבית ובכל צורך נוסף הסובב אותו.

מוזמנים להירשם בטופס ולשוחח עם צוות המומחיות שלנו בשיחת הכרות ראשונית, בה נייעץ ונבדוק את המקרה הרפואי שלך, ללא עלות או התחייבות מצידך.

עברתם אירוע לבבי או מאובחנים במחלת לב כלשהי?

הירשמו ובדקו, ללא עלות, מה הן הזכויות שלכם!

הבדיקה רלוונטית למי שמשלם מס הכנסה של 1000 ש"ח לפחות בכל חודש [מתלוש משכורת, פנסיה או שומה]

*השירות אינו משפטי. | המידע המוצג באתר הינו מידע כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ או המלצה מכל סוג שהוא.

השאירו את הפרטים
ונחזור אליכם בהקדם