מימוש זכויות סרטן

חולי סרטן רבים אינם מודעים לזכויות והטבות שמקילות עליהם.

ההתמודדות עם הסרטן

הוצאות שנכפות עליהם בשל כך ורצוי לדעת אותן כדי לדרוש את זכויותיכם

מחלת הסרטן אינה קלה כשאתם או יקיריכם מתבשרים עליה אבל המדינה והרשויות מכירות במחלה זו כדי להעניק לכם זכויות רבות והטבות שיכולות להקל לפחות במקצת את ההוצאות הרבות שאתם עלולים לשלם. זה נכון במיוחד לניצולי שואה דלי אמצעים או להורים לילדים חולי סרטן שצריכים להפסיק לעבוד כדי לטפל בילד החולה במשרה מלאה. להלן מידע על סוגי המחלה לצורך מימוש זכויות סרטן.

סוגי מחלות סרטן ומה הן גורמות

מחלת הסרטן מוגדרת כמחלה שבה יש גדילה מואצת של תאים בצורה לא מבוקרת הגורמת לגידולים שונים בצורות שונות. יש שני סוגי גידולים – שפירים וממאירים. ממאירים חודרים גם לאיברים אחרים והורסים אותם, או יוצרים גרורות וגידולים משניים באיברים נוספים. סוג הסרטן נקבע על ידי בדיקות מיקרוסקופיות והיום מוכרים יותר ממאתיים גידולים סרטניים לפי האיברים שבהם אם מתפתחים, בקצב הגדילה ובתופעות שהם גורמים. לפי זה ומשתנים נוספים נקבע הטיפול לחולה. לחולים אלה מגיעות זכויות רפואיות סרטן שמשביתות אותם מעבודה, כמו ביטוח לאומי, קצבאות ופטור מתשלום מסים ועוד.

אילו זכויות מגיעות לחולי סרטן?

למי שיש ביטוח רפואי פרטי מגיע לו כמובן תשלום מהביטוח והשתתפות בהוצאות אולם אחרים, והם רבים, שאינם נהנים מכך יכולים להגיש את הבקשה לקבל הנחות שונות או פטור מתשלום מסים. מלבד קצבת נכות ופיצויים אפשר לקבל גם פטור ממסים כמו ארנונה ומס הכנסה, וזה חיוני במיוחד למי שאיבד את עבודתו בגלל המחלה או מטופל בילד חולה סרטן ויכול ליהנות מההטבה הכספית. בכל מוסד כמעט יש הטבות כמו אי המתנה בתור בטיפולים רפואיים ופטור מתשלום בחדר מיון – הליך שעלול לקרות מטבע הדברים. כמו כן, פטור מתשלום דמי חניה בבית החולים ואפילו השתתפות בהוצאות נסיעה לטיפולים. רצוי לברר בקופת החולים איזה זכויות יש לכם בטיפול על ידי מומחים ובאיזה מתקני טיפול כמו הקרנות וכימותרפיה. חולי סרטן גם מקבלים עדיפות בלי המתנה לטיפולים מסוימים. בקופות החולים אינכם משלמים ביטוח בריאות, זכאים לתרופות חינם עד תקרה מסוימת ואפילו הנחות לתרופות שאינן בסל הבריאות, טיפולי שיניים חינם, הנחות במזון טיפולי ועוד זכויות במוקדי התורים.

זכויות חולי סרטן בביטוח לאומי

לצורך מיצוי זכויות סרטן במוסד לביטוח לאומי רצוי להגיע לשם כמה שיותר מהר כדי לקבל הכרה בנכות שלכם. חולי סרטן בטיפולים מוכרים לצורך קבלת קצבת נכות בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו לו ולסוג המחלה. לפעמים הנכות היא זמנית עד תום הטיפולים וההחלמה, עד לבדיקה מחודשת. ביטוח לאומי משלם גם קצבת שירותים מיוחדים למי שמגיש בקשת סיוע אם הוא מתקשה בביצוע מטלות פשוטות וזה יכול לקרות לפעמים גם אם לא איבדו את כושר העבודה. סרטן נחשב למחלה שמזכה בקצבת נכות מעבודה, במיוחד אם יש לזה גורם ישיר כמו עבודה בשמש, ולכן כדאי לבדוק אם אפשר להגדיל את הקצבה אם תוכיחו קשר כזה. מלבד זאת גם בני משפחה יוכלו לקבל קצבת שארים בהתאם לכך אם החולה מת ממחלה זו.

סיוע במימוש זכויות

חולים שאינם מתמצאים בזכויותיהם יכולים לקבל עזרה לצורך מימוש זכויות סרטן גם דרך עמותות וארגונים תומכים ומלווים בזמן זה, שירותי ייעוץ וטיפולים תומכים להם ולבני המשפחה שלהם. יש ארגונים רבים שמציעים לחולי סרטן ולמשפחותיהם תמיכה רבה ושירותים שונים ואת כולם כדאי לנסות לקבל כדי להתמודד טוב יותר עם תקופה קשה זו.

תוכן עניינים

התקשרו לחצן

צרו איתנו קשר ונסייע לכם לממש את הזכויות הרפואויות שלכם!

הצוות המקצועי שלנו עומד לרשותם בכל עת ומוכן להעניק לכם את הטיפול המסור ביותר.
לשיחה עם אחד מנציגנו מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

שינוי גודל גופנים

השאירו את הפרטים
ונחזור אליכם בהקדם