פטור ממס הכנסה והחזרי מס לסוכרת

בדיקת זכויות רפואיות

חולים במחלות כרוניות זכאים בישראל לאחוזי נכות מסוימים שמקנים להם זכויות בהתאם למחלה, לדרגת חומרתה ולבעיות שהיא גורמת להן עם השנים. בין היתר, יש אפשרות לקבל זכויות חולי סוכרת אם אתם חולים במחלה קשה זו. הזכויות מגיעות לכם בצורת פטור מס סוכרת, כדי להקל עליכם ולשפר את מצבכם הכספים משום שהנזקים שהיא גורמת במהלך השנים פוגעים קשות בתפקוד הגוף ואיברים שונים ומשיתה על  חולים אלה הוצאות נוספות כך שיש לבדוק בדיוק מה מגיע לכם כתוצאה מכך, תלוי בגיל ובמצבכם ומלבד הנכויות הנלוות לכך, או הבעיות הכרוניות שמצטרפות לסוכרת.

מה חשוב לדעת על הגשת בקשה לקבלת פטור מס סוכרת?

מכיוון שבמחלה זו המצב הולך ומידרדר בדרך כלל מומלץ להתחיל כמה שיותר מוקדם בתיעוד רפואי משום שצריך להוכיח שלושה סוגי סיבוכים באיברים מסוימים שנחשבים למטרה זו – עיניים, עצבים, כליות וכלי דם. מבחינת ביטוח לאומי דרגת החומרה צריכה להגיע לפחות ל-30% ויותר מכך. רק אז תיקבע דרגת נכות של 100% ליותר מ-185 ימים שתקנה פטור ממס הכנסה לחולי סוכרת. נכות שאינה מקנה את הפטור בגלל סוכרת בלבד, יילקחו בחשבון גם בעיות נוספות וליקויים אחרים כדי לשקלל בסופו של דבר את הנכות שכן תיתן לכם את התוצאה הזאת. מחלות כרוניות כאלה יכולות להיות פרקינסון, מחלת לב, שיתוק ילדים, מחלות כבד או כליות, טרשת נפוצה, עיוורון או חירשות, דלקת פרקים ועוד. גם נכות משוקללת כזאת חייבת להימשך יותר מ-185 ימים ולהגיע ליותר מ-90%. עם זאת, גם הנכות לא חייבת לגרום לכם לאבד כושר עבודה על מנת לקבל פטור זה ואתם יכולים להמשיך לעבוד אבל ליהנות מפטור מס הכנסה סוכרת.

 הגשת בקשה לפטור ממס הכנסה מסוכרת

החשוב מכל הוא לדעת איך להגיש את הבקשה משום שהמסלול הארוך לקבלת הפטור ושאר הטבות עובר במסלול הראשון לקבלת אחוזי נכות בביטוח לאומי. עוד לפני שניגשים לערוך את הבדיקות הרבות שנדרשות על מנת לקבל אחוזי נכות, יש לאסוף כמה שיותר מסמכים ותיעוד רפואי מאשפוזים, מטיפולים, מקשיים שונים ומחוות דעת רפואיות שניתנות במקרים שונים שבהן נזקקתם לאשפוז או לבדיקה או לטיפול בגין בעיה שנגרמת כתוצאה מהסוכרת, או בגלל מחלה אחרת שמתנגשת בתופעות הלוואי שלה בסוכרת. זכרו שבסופו של דבר כל דבר כזה קובע בשקלול אחוזי הנכות ומסייע לכם להגיע לרף שמאפשר פטור מס סוכרת.

מהו השלב הבא בהגשת הבקשה?

השלב הבא הוא ללכת לבדיקות רפואיות שנדרשות לצורך קביעת הנכון בביטוח הלאומי, עם נתונים עדכניים מהתקופה העכשווית. מדובר בבדיקות אופייניות לחולי סוכרת שלהם נגרמות בעיות כאלה כמו בדיקת קרקעית העין למקרה של הפגיעות הידועות בראייה בגלל המחלה, חלבון בשתן, דופלר עורקי גפיים וצוואר. עם כל המסמכים האלה ניגשים לפקיד השומה שאליו אתם שייכים באזור לצורך החזרי מס סוכרת וקבלת הפטור. שם מגישים טפסים נוספים כמו טופס בקשה לוועדה רפואית לקביעת אחוזי נכות לצורכי מס הכנסה, ויתור על סודיות רפואית, טופס בקשה לפטור ממס על רקע נכות ואת כל המסמכים שמתעדים את הליקויים הרפואיים שאתם סובלים מהם.

חשוב לזכור

מכיוון שלסוכרת יש בעיות אופייניות שמחמירות עם השנים, סביר להניח שגם יהיה לכם תיעוד ומעקב אחריהן מרופא המשפחה או רופאים מומחים שמטפלים בכם. הם אלה שצריכים לתת לכם את התיעוד הרלוונטי שמוכיח את ההידרדרות במצבכם. רופא עיניים ונוירולוג, רופא משפחה וכל רופא מומחה שאתם מבקרים בגלל הבעיות הכרוניות שנגרמות בגלל המחלה. במיוחד אם אושפזתם בעבר בגללן.

צרו איתנו קשר ונסייע לכם לממש את הזכויות הרפואויות שלכם!

הצוות המקצועי שלנו עומד לרשותם בכל עת ומוכן להעניק לכם את הטיפול המסור ביותר.
לשיחה עם אחד מנציגנו מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

השאירו את הפרטים
ונחזור אליכם בהקדם