פטור ממס הכנסה לחולי סכרת

פטור ממס הכנסה לחולי סכרת, החזר מס לחולה סוכרת נקבע על פי אחוזי נכות של 90% לפחות למשך 185 ימים ויותר. אחוזי הנכות האלה נקבעים על פי מכלול שיקולים שנשענים על מחלות נוספות שנגרמות לחולי הסוכרת.

החזרי מסחולים כרוניים רבים אינם יודעים שמס הכנסה מכיר במחלות שלהם על מנת לתת להם הקלות שונות במס הכנסה, ובמקרה הזה מפטור ועד החזר מס לחולה סוכרת. חולי סוכרת סובלים עם השנים מהידרדרות הולכת ונמשכת של מחלתם, כך שהיא משפיעה גם על מצבם של איברים ומערכות בגוף, כמו הרגליים וגם העיניים וכושר הראייה, למשל. בגלל ההשלכות על מצבם הרפואי הם הולכים ומאבדים את יכולתם לתפקד כמו בעבר ועם הזקנה זה גם הולך ומחמיר. במרים חמורים אלה, יש צורך בטיפולים ובמכשור מיוחד למקרים שבהם נזקקת תמיכה או טיפול מיוחד, ולכן ההוצאות שלהם גדלות עם השנים עד כדי כך שקצבאות ושכר לא תמיד מספיקים. משום כך, מקבלים על מצבים כאלה פטור ממס הכנסה בתנאים מסוימים ולאחר התייצבות בוועדות של ביטוח לאומי לצורך כך.

מה צריך לדעת על החזרי מס לחולי סוכרת?

החזרי מס הכנסה הם הדרך של המדינה להחזיר כסף לאזרחים ששילמו מס הכנסה יותר ממה שהם צריכים. ההחזרים ניתנים לכל אזרח אבל בדרך כלל זה לא תמיד רלוונטי משום שרוב החישובים מדויקים. במקרים של חולי סוכרת וחולים במחלות קשות אחרות זה ניתן בכל מקרה בגלל הפטור ועל בסיס הגשת מסמכים רפואיים. מכיוון שחישובי המס נערכים אחת לשנה בסוף שנת המס ולא מעדכנים אותה בדרך כלל באמצעה, ההחזרים ניתנים רק לאחר תום שנת המס ועם הגשת האישורים השונים והבקשה לקבלת החזרי מס הכנסה לחולי סכרת. במקרים של חולים במחלות כרוניים מדובר באישורים הרפואיים ובאישורי ביטוח לאומי. את האישורים והטפסים מגישים לאחר שמקבלים את אחוזי הנכות הנדרשים בוועדה הרלוונטית בביטוח הלאומי.

איך מקבלים פטור ממס או החזר?

החזר מס לחולה סוכרת נקבע על פי אחוזי נכות של 90% לפחות למשך 185 ימים ויותר. אחוזי הנכות האלה נקבעים על פי מכלול שיקולים שנשענים על מחלות נוספות שנגרמות לחולי הסוכרת. משקללים את המצב של החולה גם על פי הנזק שנגרם לגפיים, לעיניים, למערכות כלי הדם ובעיות אורתופדיות ולכן חובה לתעד כל הידרדרות במצבכם. מכיוון שמדובר למעשה בנכות מצטברת לאורך השנים, התיעוד הרפואי שמגישים לוועדות הוא החשוב מכל והוא הקובע את מצבכם ואת מעמדכם בקביעת נכות. מימוש זכויות חולה סכרת תלוי אם כך באיסוף מסמכים רפואיים מכל הטיפולים והבעיות והאשפוזים שעברתם כדי להוכיח את מצבכם. חשוב לדעת שהוא אינו תלוי באובדן כושר עבודה ולכן אפשר להגיש זאת גם כאשר אתם עובדים.

צרו איתנו קשר ונסייע לכם לממש את הזכויות הרפואויות שלכם!

הצוות המקצועי שלנו עומד לרשותם בכל עת ומוכן להעניק לכם את הטיפול המסור ביותר.
לשיחה עם אחד מנציגנו מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

השאירו את הפרטים
ונחזור אליכם בהקדם