פטור ממס הכנסה לנכה

פטור ממס הכנסה לבעלי נכות רפואית

מדינת ישראל קבעה כי אנשים הלוקים בבעיות רפואיות ומוגבלויות קשות, זכאים לקבל הטבות כספיות, בשל מצבם הקשה, ועל כן, מעניקה המדינה הטבות כספיות לנכים ולחולים, והרי שאחת מההטבות הללו הינה הטבת פטור ממס הכנסה לבעלי נכות רפואית.

האם ניתן לקבל פטור ממס הכנסה לנכה?

אדם שקיבל נכות בשיעור 100%, עקב נכות רפואית, או שנקבעה לו נכות על סך 90%  על פי שקלול מיוחד, יהיה זכאי לפטור ממס הכנסה על פי הקריטריונים המפורטים ברשות מס ההכנסה.

חשוב לציין שלא כל אדם נכה, אשר נקבעו לו אחוזי נכות, המוכרים על ידי רשויות המדינה, בהכרח יהיה זכאי לקבל פטור ממס הכנסה, בכדי לקבל פטור ממס הכנסה לנכה, צריך לעמוד בארבעה קריטריונים בסיסיים.

מי זכאי לקבל פטור ממס הכנסה לנכה?

  1. אדם אשר קיימת לו הכנסה חייבת במס.
  2. קבעו לאדם דרגת נכות רפואית לצמיתות, או שתקופת הנכות הינה זמנית ל185 ימים ויותר.
  3. דרגת נכות של 100% בשל ליקוי אחד, או 90% בשל מספר ליקויים מיוחדים.
  4. הנכות נקבעה על פי אחד מהחוקים הבאים:
  • חוק הנכים (נכי צה"ל)
  • חוק נכי המלחמה בנאצים
  • חוק נכי רדיפות הנאצים (ניצולי שואה)
  • חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה
  • חוק נפגעי גזזת
  • חוק ביטוח לאומי (נפגעי עבודה, נכות כללית, ילדים נכים)

בעלי תעודת עיוור ולקויי ראייה, גם הם זכאים לפטור ממס הכנסה, וכל מי שקבעו לו אחוזי נכות מתחת לסף הנדרש, רשאי לפנות לוועדה הרפואית של מס הכנסה.

כיצד ניתן לקבל פטור ממס הכנסה לנכה?

בקשה המיועדת עבור ביטוח לאומי

בכדי לקבל את הפטור ממס הכנסה לנכה, יש למלא את טופס הבקשה לפטור ממס הכנסה, טופס 1516, וכל מי שקיבל נכות מהמוסד של ביטוח לאומי ומרשות זכויות ניצולי השואה, יתבקשו לצרף את פרוטוקול הוועדה הרפואית אשר קבעה את מיטב אחוזי הנכות המגיעות לאדם. כאשר, בכל שאר המקרים – תתבקשו לצרף את העותק המקורי של הפרוטוקול אותו קבעה הוועדה הרפואית.

את הטופס תתבקשו להגיש לפקיד שומה, באזור מגוריכם.

בקשה מקוונת עבור אנשים חולים ואנשים אשר החלימו מסרטן

אוכלוסייה חולת סרטן, ואנשים אשר הבריאו מסרטן, רשאים להגיש בקשה בעזרת טופס דיגיטלי, כאשר לטופס הדיגיטלי מצורף פרוטוקול הוועדה הרפואית אותו קבע המוסד לביטוח לאומי.

אם אין ברשותכם את הפרוטוקול, תוכלו להוריד אותו מהאתר של ביטוח לאומי, באזור האישי. הטופס יגיע לסניף מס הכנסה – אליו הינכם משויכים, והתשובה תתקבל תוך עשרה ימי עסקים מרגע שליחת הטופס.

למה לבחור במימוש זכויות עבור מימוש זכאות לפטור ממס הכנסה לנכה?

חברת וולך מימוש זכוכיות ומיצוי זכויות, תעזור לכם לממש את זכאותכם לפטור ממס הכנסה עקב נכות, ותעניק לכם את הייעוץ המקצועי והליווי האיכותי בעזרת צוותים מקצועיים, המתנהלים מול הרשויות המיועדות.

וולך מימוש זכויות רפואיות, תעזור לכם לצעוד בדרך היעילה והנכונה ביותר, לקראת הפגישות בוועדות הרפואיות, ותעניק לכם את ההסבר והליווי המסור, לכל אורך הדרך. אנחנו בוולך מימוש ומיצוי זכויות רפואיות, דוגלים באמונה כי לכל תושבי המדינה, מגיעות הטבות שונות בעת מקרים רפואיים, הנבחנים מול מוסדות המדינה.

מטרתה של חברת וולך מימוש זכויות היא, להעניק לכם את המעטפת המקצועית והנכונה, אשר תעזור לכם בתהליך מימוש זכאותכם לפטור ממס הכנסה לנכות שלכם.

השאירו פרטים, ואנחנו בוולך – מימוש זכויות, נדאג ללוות אתכם אל עבר תהליך פטור ממס ההכנסה לנכה.

וולך – מימוש ומיצוי זכויות רפואיות, בלי אותיות קטנות!

 

 

צרו איתנו קשר ונסייע לכם לממש את הזכויות הרפואויות שלכם!

הצוות המקצועי שלנו עומד לרשותם בכל עת ומוכן להעניק לכם את הטיפול המסור ביותר.
לשיחה עם אחד מנציגנו מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

השאירו את הפרטים
ונחזור אליכם בהקדם