תביעת אחוזי נכות מביטוח לאומי

תביעת אחוזי נכות מביטוח לאומי

תביעת אחוזי נכות מביטוח לאומי יכולה להיות תאריך ארוך ומסורבל אשר גורם לרבים להתייאש ולוותר על אף שישנו מצב סביר ביותר שמגיעה להם ההכרה כנכים באחוז כזה או אחר. יתרה מכך, ישנם כאלו שאינם מודעים כלל שפגם מסוים כמו למשל טחורים, אקזמה בעור או אפילו צלקת יוכלו להעניק להם אחוזי נכות במוסד לביטוח לאומי. הדרך המומלצת ביותר לגשת לביטוח הלאומי היא עם מומחים בעניין אשר יוכלו להקל עליכם את כל התהליך ולדאוג שתקבלו הכרה במצבכם הרפואי ומימוש כל הזכויות אשר מגיעות לכם.

תביעת אחוזי נכות מביטוח לאומי – מי זכאי?

הזכאים להגיש תביעת אחוזי נכות מביטוח לאומי הם אלו שהגישו את התביעה לאחוזי נכות והוכרו להם לפחות 60% או במקרים של עקרת בית שהוכרה לה נכות בשיעור של 50% לפחות. בנוסף, גם אדם שהוכרו לו 2 ליקויים רפואיים או יותר בשיעור של 40% נכות רפואית ובגין אחד מהם חושבו לו לפחות 25% ומעלה יהיה זכאי לממש את זכויותיו אל מול המוסד לביטוח לאומי. יחד עם זאת, בכל שאר המקרים לא תינתן זכאות לתובע לנכות כללית ותביעתו תדחה על הסף.

חישוב אחוזי הנכות הרפואית

ישנם שני דברים שיש להבדיל ביניהם. האחד הוא "נכות רפואית" הנקבעת על בסיס הבעיות הרפואיות מהן סובל האדם וזאת נקבעת על פי קובץ התקנות של הביטוח הלאומי (קביעת דרגת הנכות) והדבר השני הוא דרגת אי כושר העבודה שלו אשר מתייחסת ליכולתו לעבוד בעקבות הנכות הרפואית שלו.

על שלושה דברים מתבססת החלטת הוועדה הרפואית:

  1. "ספר המבחנים" של הביטוח הלאומי ובו רשימת הליקויים הרפואיים בגינם ניתן להכיר בנכות רפואית. לכל ליקוי גופני דרגה משלו המצוינת בספר המבחנים על פיה מחושבים אחוזי הנכות.
  2. הבדיקות הגופניות הנערכות לתובע הקצבה.
  3. המסמכים הרפואיים אותם הוא מגיש לוועדה.

במקרים בהם ישנם מספר ליקויים יעשה חישוב אחר של אחוזי הנכות בהתאם לשיעור הנכות הנמוך יותר בנכות הכוללת לאחר ניכוי של הנכות הגבוהה יותר ממנה סובל תובע הקצבה.

מה ששלכם – שלכם!

אנו בחברת "וולך – מימוש זכויות רפואיות" כאן בשבילכם ולמענכם ונעשה כל שביכולתנו על מנת שתקבלו את כל הזכויות המגיעות לכם. עם עקרונות שאנו דוגלים בהם של מקצועיות, אמינות ושירות ללא פשרות אנו זוכים ללוות לאורך השנים את לקוחותינו בקיצור ההליכים הבירוקרטיים בהליך זריז ומקצועי. יש לכם זכויות, אנחנו פה בכדי לעמוד על כך שתקבלו אותן ויפה שעה אחת קודם. פנו אלינו בכל שאלה, בכל עת והמומחים שלנו ישמחו לייעץ לכם בכל נושא של תביעת אחוזי נכות מביטוח לאומי.

צרו איתנו קשר ונסייע לכם לממש את הזכויות הרפואויות שלכם!

הצוות המקצועי שלנו עומד לרשותם בכל עת ומוכן להעניק לכם את הטיפול המסור ביותר.
לשיחה עם אחד מנציגנו מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

שינוי גודל גופנים

השאירו את הפרטים
ונחזור אליכם בהקדם