פטור ממס הכנסה

למה צריך פטור ממס הכנסה?

כל אזרח במדינה מחויב לשלם מס על הכנסותיו. שיעור המס של כל אדם נקבע על פי קריטריונים שונים אם הוא עצמאי או שכיר, מצבו המשפחתי, מחויבויות ייחודיות כמו תשלום דמי מזונות או טיפול בילד נכה וכו'. במקרים מיוחדים, מס הכנסה מאשר פטור מתשלום מס הכנסה על פי סעיף 9 ( 5 ) . בכל שנה נקבעת תקרת ההכנסה היכולה לזכות את האזרחים בפטור. לדוגמה בשנת 2018 התקרה הייתה 608.400 עבור הכנסה מיגיעה אישית.

מי זכאי לפטור ממס הכנסה

כל אזרח אשר נקבעה לו דרגת נכות רפואית בשיעור % 100 או בכל שיעור אחר שהוא למעלה מדרגת הסף % 89.1 , זכאי לפטור מלא מתשלום מס הכנסה, בהתאם לתקרת ההכנסה השנתית שנקבעה. הקריטריון הוא קבלת אישור על דרגת נכות בוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי. באישור זה נרשם מהו היום הקובע ממנו מתחילה תקופת הנכות. במקרים רבים האישור מתחיל מתאריך רטרואקטיבי ומנקודה זו המשך התהליך מתבצע מול פקיד השומה. אם האישור מתייחס גם לשנים קודמות, יכול החולה להגיש דוחות אישיים עבור כל שנה חולפת עד שש שנים אחורה וכך ליהנות מהחזר מס עבור כל אחת מהשנים הללו.

תהליכים

לצוותים המקצועיים של וולך מימוש ומיצוי זכויות, קיים ידע רב וניסיון של שנים רבות בהתנהלות מול הגופים הללו ואנחנו נשמח ללוות אתכם בהכוונה נכונה ויעילה,לקראת הפגישות בוועדות הרפואיות. לאחר מכן נעניק ייעוץ וליווי מקצועי לאורך כל הדרך עד קבלת מלוא תשלומי המס ששולמו למס הכנסה לאורך השנים האחרונות, בהתאם לאישורים ולנסיבות האישיות  של כל לקוח.

צרו איתנו קשר ונסייע לכם לממש את הזכויות הרפואויות שלכם!

הצוות המקצועי שלנו עומד לרשותם בכל עת ומוכן להעניק לכם את הטיפול המסור ביותר.
לשיחה עם אחד מנציגנו מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

השאירו את הפרטים
ונחזור אליכם בהקדם